GAJDY.cz - CM Šmytec - Šmytec


Přeskočit na navigaci

CM Šmytec - Šmytec

Autor: Luboš Štancl | Vyšlo: 23.1.2006 | Rubrika: CD a knihy

První disk známé brněnské cimbálové muziky Šmytec pod vedením primáše Marka Trávníčka přináší posluchačům kolekci 14-ti hudebních čísel z různých koutů jižní Moravy a příhraničních oblastí Slovenska.CD Šmytec Muzikanti se na nahrávce představují nejen jako výborní instrumentalisté, ale zároveň (jak bývá dobrým zvykem) jako zpěváci. K tomu je doplňují další sólisté (např. Jana Trávníčková, Eva Bařinová aj.) a také mužský a dívčí sbor z folklorního souboru Zavádka z Čejkovic. CD si lze objednat na adrese Alexandr Lužný, Růženec 10, 644 00 Brno-Soběšice, tel.: 731 437 797 či objednat přes e-mail smytec@smytec.com s následným zasláním dobírkou nebo je k dostání v prodejně U SLONA na Konečného náměstí v Brně (prodejna Jirky Plocka). Cena CD je 250,- Kč.

Závěrem pár slov od samotných "muzikantů":

Zřejmě není úplně od věci vybrat si k založení cimbálové muziky dobře zapamatovatelný letopočet a proto jsme tak učinili právě na prahu nového tisíciletí, v roce 2000. Po snadném počítání je jasné, že máme za sebou pětileté období našeho muzicírování, a to si určitě zaslouží trvalejšího počinu. Proto jsme se rozhodli natočit první profilovou nahrávku, disk, který se Vám dostává do rukou.

Na úplném začátku stojí několik muzikantů z různých folklorních koutů Moravy, kteří se po studiích sešli v Brně a začali spolu hrávat. Z této doby se na disku objevuje sada hanáckoslováckých skočných se zpěvem Jary Kováříka z Kobylí (13). Postupem času se složení cimbálové muziky obměnilo, získala zkušenosti, sehrála se a dozrála až do dnešní podoby.

Uherskobrodsko, Hanácké Slovácko, Podluží, Zálesí, Valašsko, Brněnsko, Lašsko. Ze všech těchto folklorních oblastí pocházejí současní muzikanti Šmytce. Všichni se snažíme přinést něco ze své domoviny, a tak je náš záběr opravdu široký. V poslední době však stále více cítíme svoji podstatu na moravsko - slovenském pomezí a hlavně na Hanáckém Slovácku. Tady působí i folklorní soubor Zavádka z Čejkovic, se kterým spolupracujeme a který je pro nás muzikanty vpravdě "srdeční záležitostí". Z Čejkovic, respektive nedaleké Vrbice, pochází i naši sólisti Jana Trávníčková a zejména Michal Janošek, kteří k muzice od počátku neodmyslitelně patří.

Přetože má každý z nás folklorní kořeny, národopisné zázemí, snažíme se za celou dobu fungování cimbálky najít společnou muzikantskou řeč, vzájemně se inspirovat a užívat si krásy lidové hudby. A jestli se nám to daří? To nechť posoudí laskavý posluchač sám.

Vydal: Tonstudio
Hudební režie: Martin Zeman, František Šimek
Cimbálová muzika Šmytec: primáš Marek Trávníček
Další informace: www.smytec.com
Objednávky CD:
Alexandr Lužný, Růženec 10, 644 00 Brno-Soběšice, tel.: 731 437 797 či objednávka přes Email a možnost zaslat dobírkou: smytec@smytec.com nebo prodejna U SLONA na Konečného náměstí v Brně (prodejna Jirky Plocka)


MP3 ukázky:

Export článku:

Reklama:

Komentáře k článku:

Dosud nebyly přidány žádné komentáře k článku.

Přidat komentář:


Zasílat upozornění na nové komentáře k článku:

Kolik je dvakrát tři?:

Pár poznámek k psaní:

  • Pište prosím slušně a k věci.
  • Používejte háčky a čárky (pokud můžete).
  • Nový odstavec vytvoříte stisknutím tlačítka Enter.
  • Pokud reagujete na jiný komentář, uveďte na začátku jméno, na jehož komentář reagujete, např. pro Jirku:.
  • Nepoužívejte HTML značky. Pokud je použijete, nebudou akceptovány.
  • Odkazy se automaticky vytvoří z každé adresy začínající na http://.
  • Jméno, Váš e-mail a text komentáře je nutné vyplnit.

Další články v rubrice:


Přeskočit hlavní navigaci
Menu


Hledej na GAJDY.cz

Doporučujeme

Pavel Číp a synové - Výroba a opravy hudebních nástrojů

Odjinud

České lidové písně
Folklornet.com


E-mail servis

Pokud máte zájem o zasílání upozornění na nový článek z GAJDY.cz, vyplňte Váš e-mail a přihlašte se.

Doporučte nás!

Hledáme redaktory

Máte zájem přispívat na naše stránky? Chybí zde odkaz na vaše stránky? Neváhejte a napište nám! Na veškeré dotazy a připomínky Vám rádi odpovíme.


Šíření obsahu tohoto serveru nebo jeho části je bez souhlasu redakce zakázáno.
© 2002-2018 gajdy.cz - všechna práva vyhrazena. Kontakt: info@gajdy.cz
GAJDY.cz jsou provozovány občanským sdružením Gajdošské sdružení Pálava.
Naše stránky navštívilo již čtenářů. Tyto stránky jsou hostovány na serverech společnosti CESKYHOSTING.cz
Textová verze  | Grafická verze | RSS články | RSS aktuality