GAJDY.cz - Souznění 2004


Přeskočit na navigaci

Souznění 2004

Autor: Zdeněk Tofel | Vyšlo: 15.11.2004 | Rubrika: Představujeme

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel.

(Ostrava – 17.12. a 19.12., Kozlovice – 18.12.2004)

Přinášíme Vám jedinečnou voňavou a barevnou paletu pořadů v čase nejkrásnějších svátků v roce. V období, kdy většina z Vás uvítá příjemné odreagování před Vánocemi. Proto vše, co se bude dít na pódiu i mimo něj musí souznít, pohladit, přinést radost a veselí – a někdy i poučit. Dominantní není jen "připomenutí svátečního času", ale zejména ukázka mizejícího světa lidových tradic a řemesel.

Chceme představit "tradiční lidové kapely", muziky a sestavy s obsazením archaických hudebních nástrojů, ale i špičkové umělce z mediálně známějších žánrů. Snažíme se každoročně (i letos) ukazovat zručnost domácích i zahraničních tvůrců řemesel před zraky diváků: např. zdobení perníčků, skleněných baněk, výrobu vánočních ozdob z papíru, slámy, kůže nebo ukázky lidových šperků, kovových, sklářských a řezbářských výrobků, betlémů...

Souznění 2004 přinese zajímavé novinky. Klademe důraz na špičkové zahraniční umělce daného žánru - především ze Slovenska (pořad Oravské Vianoce).

Poprvé se vydáme za našimi posluchači a diváky mimo Ostravu - letos do obce Kozlovice, ležící na předhůří Beskyd, která je známá svými bohatými lidovými tradicemi a současnou prací souborů Valášek a Valašský vojvoda.

Novinkou bude speciální scénu s duchovní hudbou - chorálními zpěvy - v rekonstruovaném kostele sv. Václava v Ostravě (pátek 17.12.2004). Pozvání přijali špičkoví interpreti z oblasti chorálních zpěvů - Schola Gregoriana Pragensis s uměleckým vedoucím Davidem Ebenem, dále Barokní trio z Ostravy a herec Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Jan Fišar.

V sobotu 18.12. vystoupí v Kozlovicích dětský soubor Valášek, pořádající Valašský vojvoda, chlapecká skupina Kuřátka z Bánova, finalisté Zpěváčků 2004, hosté ze Slovenska - z Oravy.

Na galakoncertě v neděli 19.12.2004 přivítáme nejlepší dětské Zpěváčky pro r. 2004 - Tomáše Beníčka z Bánova, Michala Šabršulu ze Zlína, Kristýnu Plačkovou z Krmelína a Evu Fernecovou z Frýdku-Místku, dále Marii Rottrovou, kapelu Neřež, CM Olšava z Uherského Brodu, dívčí sbor, Jitku Novotnou-Málkovou, CM Valašský vojvoda a sólisty.

Třídenní bohatý program bude rámován představením řemesel díky naším i zahraničním uměleckým tvůrcům. Určitě si přijdete všichni "na své"!

Díky setkávání zajímavých osobností ze světa hudby, mluveného slova a řemesel, připravíme našim divákům a posluchačům pořady v milém ovzduší, s poklidným poetickým obsahem. Podstatný akcent spatřujeme v propojení generací, kde se přímo na pódiu prezentují děti i dospělí, amatéři i profesionálové.

Více se dozvíte na webu www.souzneni-festival.cz.

Export článku:

Reklama:

Komentáře k článku:

Dosud nebyly přidány žádné komentáře k článku.

Přidat komentář:


Zasílat upozornění na nové komentáře k článku:

Kolik je dvakrát tři?:

Pár poznámek k psaní:

  • Pište prosím slušně a k věci.
  • Používejte háčky a čárky (pokud můžete).
  • Nový odstavec vytvoříte stisknutím tlačítka Enter.
  • Pokud reagujete na jiný komentář, uveďte na začátku jméno, na jehož komentář reagujete, např. pro Jirku:.
  • Nepoužívejte HTML značky. Pokud je použijete, nebudou akceptovány.
  • Odkazy se automaticky vytvoří z každé adresy začínající na http://.
  • Jméno, Váš e-mail a text komentáře je nutné vyplnit.

Další články v rubrice:


Přeskočit hlavní navigaci
Menu


Hledej na GAJDY.cz

Doporučujeme

Pavel Číp a synové - Výroba a opravy hudebních nástrojů

Odjinud

České lidové písně
Folklornet.com


E-mail servis

Pokud máte zájem o zasílání upozornění na nový článek z GAJDY.cz, vyplňte Váš e-mail a přihlašte se.

Doporučte nás!

Hledáme redaktory

Máte zájem přispívat na naše stránky? Chybí zde odkaz na vaše stránky? Neváhejte a napište nám! Na veškeré dotazy a připomínky Vám rádi odpovíme.


Šíření obsahu tohoto serveru nebo jeho části je bez souhlasu redakce zakázáno.
© 2002-2018 gajdy.cz - všechna práva vyhrazena. Kontakt: info@gajdy.cz
GAJDY.cz jsou provozovány občanským sdružením Gajdošské sdružení Pálava.
Naše stránky navštívilo již čtenářů. Tyto stránky jsou hostovány na serverech společnosti CESKYHOSTING.cz
Textová verze  | Grafická verze | RSS články | RSS aktuality